
IVC Group, met thuisbasis in Avelgem, is een toonaangevende speler in vinyl vloerbekleding in Europa en Noord Amerika. Sinds januari 2015 maakt IVC Group deel uit van de Amerikaanse beursgenoteerde Mohawk Group, met een omzet van bijna 9 miljard US dollar in 2016 en 37.800 medewerkers de grootste vloerbekledingproducent wereldwijd.
Locatie opdracht DD Engineering: Avelgem
In 2018 wordt er gestreefd naar een verdubbeling van de wereldwijde productiecapaciteit van luxevinylvloeren. Hiervoor investeerde IVC Group in twee hoogtechnologische fabrieken, waaronder een in Avelgem. Deze ultramoderne plant is met een oppervlakte van 21.000 m² meteen ook de grootste fabriek van luxevinylvloeren ter wereld.
Daarnaast investeert IVC ook in de bouw van een vinylfabriek in Rusland, de snelst groeiende markt voor vinyl. Deze plant zal beschikken over een hoogst geavanceerd productieapparaat. Momenteel levert IVC vanuit Avelgem en Luxemburg aan Rusland maar eind 2018 is de eerste productie er gepland.
Tegen eind dit jaar zal IVC 9 fabrieken hebben en het aantal werknemers van 1400 naar 2000 stijgen.
DD Engineering werd gevraagd om het brownfield project in Rusland mee te ondersteunen. Het takenpakket was zeer divers en bestond uit verschillende zaken.
Layout Engineering
Ook het leidingwerk en de kabelgoten werden uitgetekend om zo de routing te optimaliseren en eventuele conflicten al op voorhand uit te sluiten. Geen sinecure gezien er naast de process piping (koelwater, thermische olie, afzuigleidingen, perslucht) ook rekening gehouden moest worden met sprinklersysteem, afvoerleiding voor het regenwater, HVAC leidingwerk…

Aanzichten van layout koeltorens/bordes/piping
Opstellen lastenboeken piping
Voor het thermische olienetwerk werd een volledig expansieontwerp uitgewerkt met selectie van de vereiste compensatoren.

Zijaanzicht van conceptuele tekening rekken voor printrollen met overhead kraan
Opvolging in Rusland

IVC Group, met thuisbasis in Avelgem, is een toonaangevende speler in vinyl vloerbekleding in Europa en Noord Amerika. Sinds januari 2015 maakt IVC Group deel uit van de Amerikaanse beursgenoteerde Mohawk Group, met een omzet van bijna 9 miljard US dollar in 2016 en 37.800 medewerkers de grootste vloerbekledingproducent wereldwijd.
Locatie: Avelgem
Geert Van De Velde
IVC
Meer weten?
Ook benieuwd wat onze plant engineers voor uw productievloer kunnen betekenen? Neem gerust contact op met Stefan. Hij brengt u graag in contact met de juiste ingenieurs voor uw project.